Taisyklių, kada pradėti keliauti savo malonumui nėra. Vieniems tenka pradėti keliones būnant tik kūdikiais, kiti – tik sulaukę pilnametystės ruošiasi į savo nuotykius užsienio šalyse. Viskas priklauso nuo tėvų požiūrio, kaip jie mėgsta keliauti ir ar yra, kam palikti savo mažylius. Atsisakyti keliavimo dėl vaikų nevertėtų, tinkamai pasiruošus galima turėti patį geriausią šeimos laiką. Pigūs skrydžiai leis neišleisti viso biudžeto vien bilietams.

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei su vaikais?

  • Pasirūpink būtiniausiais drabužiais ir švaros priemonėmis. Jei vaikas jau pakankamai nuovokus, leisk jam pačiam išrinkti, kas jam svarbiausia. Jei kelionė nėra ilgam laikotarpiui, nepersistenk. Drabužius visąlaik galima išskalbti ir vėl užsidėti kitą dieną. Taip taupant vietą lagamine, nereikės primokėti už papildomus kilogramus ar bagažą.
  • Vienas iš sunkiausių klausimų tėveliams tampa – ką daryti, jei vaikui atsibos bet kokia veikla? Tam reikia pasiruošti iš anksto. Susitarus su vaiku, kad tam tikros dienos bus skirtos jo norimos veiklos įvykdymams, jis bus laimingas, kad jo nuomonė buvo išgirsta, o tėveliai neturės klausytis priekaištų dėl nuobodžių atostogų. Pigūs skrydžiai leis sutaupyti norimoms veikloms, jei jos bus mokamos.
  • Su vaikais reikia planuoti, nuo šios atsakomybės tėveliai negali pabėgti net ir per atostogas. Maistu ir užkandžiais turi būti pasirūpinta iš anksto, o miego laikas numatytas ir sutartas su pačiais vaikais. Vis dėlto atostogos turi būti metu atsipūsti ir vaikams, todėl turi būti skirta laiko tiesiog poilsiui.

Kokios šalys labiausiai tinka kelionėms su vaikais?

Turkija, Bulgarija ir Ispanija – visos šalys nepasižymi brangiomis kainomis, o domina ne tiek mažuosius, bet ir suaugusius šiltu oru ir skaniu maistu. Pigūs skrydžiai gali būti išmainyti į savo transportą, kadangi kaimyninės šalys – Lenkija, Latvija ir Estija yra visai šalia, o kokybiškas šeimos laikas bus vis vien praleistas kitokioje aplinkoje. Tai puikus variantas, pirmąkart keliaujant į užsienį, kadangi namo galima grįžti bet kada, jei tai tampa būtinybe.

Tampa vis madingiau savo vaikus nebelikti su močiutėmis, o juos į nuotykius pasiimti kartu. Kodėl? Nes kartu yra linksmiau ir tokiu būdu kuriami neužmirštami šeimos prisiminimai.